چه کتاب های بدون تایید گروه ارزیابی انتشارت قابلیت چاپ در انتشارت قلم نخبگان را دارد؟

تایید کیفیت محتوای کتاب ها توسط تیم ارزیابی انتشارت قلم نخبگان برای همگی کتاب ها الزامی است.

 

صرفا کتاب های که مشمول دستورالعمل حمایت از آثار و تالیفات اساتید و مولفین دانشگاهی باشد (سطح حمایتی ب) با ارائه دلائل مثبته در اثبات سطح علمی مولف این قائده مستثنی هستند.

 

شابک چيست و دريافت آن چقدر طول ميکشد؟

شابک يک عدد منحصر به فرد 13 رقمي است که به هر کتاب تعلق مي‌گيرد. اين عدد براي درج امتيازات دانشگاهي نظير مصاحبه دکتري، ارتقا از استادياري به دانشياري و از دانشياري به پروفسوري و غيره بسيار حائز اهميت است. شابک در صورتي که براي چاپ چندين کتاب استفاده گردد و يا در سامانه خانه کتاب به ثبت نرسيده باشد باطل گرديده و کليه امتيازات تعلق گرفته به آن کتاب‌ها کأن لم‌ يکن تلقي مي‌گردد و براي نويسنده مشکلات بسياري را به بار مي‌آورد. انتشارات قلم نخبگان در کمتر از 1 ساعت شابک اثر شما را با ثبت رسمي خانه کتاب در اختيار شما قرار خواهد داد؛ براي هر شابک نيز گواهي رسمي جهت ارائه به ارگان يا دانشگاه مربوطه صادر خواهد کرد.

فيپا چيست و دريافت آن چقدر طول ميکشد؟

به کد ثبت اثر شما در کتابخانه ملي ايران، فيپا گفته مي‌شود. مدت زمان صدور فيپا بسته به ميزان ترافيک کاري کتابخانه ملي ايران برای کتاب های تخصصی از 2 روز تا 10 روز متغير است ولي بنا بر تجربه اين مدت زمان 7 روز کاري خواهد بود.  برای کتاب های غیر تخصصی مثل شعر، داستان، کتب دینی، کتب سیاسی، این زمان حداقل یک ماه می باشد.

دريافت مجوز از ارشاد چقدر طول ميکشد؟

از 2 روز تا 10 روز متغير است ولي بنا بر تجربه اين مدت زمان 7 روز کاري خواهد بود.  برای کتاب های غیر تخصصی مثل شعر، داستان، کتب دینی، کتب سیاسی، این زمان حداقل یک ماه می باشد.

از انعقاد قرارداد تا چاپ کتاب به طور متوسط چند روز طول ميکشد؟

مراحل گرفتن مجوز و چاپ يک کتاب به شرح زير مي‌باشد:

تخصيص شابک به مدت يک ساعت

صفحه‌آرايي چهار الي 10 روز کاري

دريافت فيپا پنج الي ده روز کاري (برای کتاب های تخصصی)

دريافت مجوز ارشاد براي متن و جلد آن براي کتاب‌هاي تخصصي 3 الي 6 روز و براي کتاب‌هاي غير تخصصي (ديني، سياسي و ...) ده روز الي يک ماه

چاپ و صحافي 7 روز الي 20 روز

در نتيجه کلية مراحل دريافت مجوز و چاپ کتاب حداقل 20 و حداکثر 60 روز کاری براي کتاب‌هاي تخصصي و 90 روز براي کتاب‌هاي غير تخصصي مي‌باشد.

آيا مؤلفين شهرستاني براي انعقاد قرارداد حتما بايد به تهران مراجعه کنند؟

هيچ محدوديت مکاني براي انعقاد قرارداد و چاپ کتاب وجود ندارد، زيرا بعد از تماس با انتشارات و ارسال کتاب، قرارداد به صورت غير حضوري براي شما ارسال خواهد شد و پس از واريز مبلغ اوليه قرارداد و امضاي دو نسخه از قرارداد و ارسال آن با استفاده از پست پيشتاز به انتشارات، کار چاپ و دريافت مجوزهاي لازم آغاز مي‌گردد. البته باید الزامات لازم جهت تایید هویت مولف براساس پرتکل های انتشارات انجام بپذیرد.

آيا انتشارات قلم نخبگان کتابهاي ناشر-مؤلف را چاپ و صحافي ميکند؟

بله. مؤلفيني که مجوزهاي لازم را براي چاپ کتابشان گرفته‌اند مي‌توانند براي چاپ کتاب به هر تعداد توسط اين انتشارات، يک کپي از مجوز چاپ کتاب و فايل پي دي اف (PDF) متن کتاب و فايل JPG طرح جلد کتاب را براي ما ارسال نمايند.

حداقل تعداد جلد های که میتوان چاپ کرد چه تعداد است؟

با توجه به رسالت انتشارت که حمایت حداکثری از مولفین در جهت حفظ و نشر اثار آنان است صرفا با چاپ تعداد لازم برای دریافت مجوز های لازم و حداقل قانونی و لارم جهت بازار فروش  (یعنی 50 جلد) آثار را در صورت درخواست مولف چاپ میکند.

آیا میتوان عنوان دکتر، مهندس ویا آرم دانشگاه را روی جلد کتاب قرارداد؟

در صورتی که مدارک لازم جهت اثبات عناوین و مدارک مانند دکتر و مهندس ارسال شود بله امکان پذیر است.

برای درج آرم هر مجموعه ای روی جلد و کتاب نامه موافقت کتی آن مجموعه به امضای بالاترین مسئول و مهر آن مجموعه مورد نیاز است.

آیا انتشارت قلم نخبگان، انتشارات کتب دانشگاهی است؟

بله، انتشارت قلم نخبگان عضو دائمی انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی بوده و دپارتمان کتب دانشگاهی این مجموعه به صورت تخصصی صرفا کتاب های مربوط به حوزه آموزش دانشگاهی را به چاپ میرساند.

نکته: انتشارات قلم نخبگان زیر مجموعه هیچ دانشگاهی نبوده و با تمامی اساتید دانشگاهی که کتاب های آنان مورد تایید تیم ارزیابی مجموعه قراربگیرد همکاری میکند.

 

همچنین انتشارت قلم نخبگان از دپارتمان های دیگری همچون کودک و نوجوان و کتب عمومی نیز برخوردار است.

فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من